Vega Filmklubb

Plakat for Vega Filmklubb med program og overskriften 100 år med film

Programmet til Vega Filmklubb kurateres av en gjeng med unge filminteresserte. Hvert semester settes det opp et program med kinovisninger for publikummet på Vega Scene.

Det koster kun 25 kr for et filmklubbmedlemskap som varer ut semesteret, og 50 kr per billett for hver enkelt visning.

Tema for våren 2025: 100 år med film

Vega filmklubb inviterer deg med på en reise gjennom filmens historie! Temaet for vårens semester er 100 år med film, og vi vil i løpet av de kommende månedene presentere for publikum et bredt spekter av filmer og sjangre. Programmet vil bevege seg i kronologisk rekkefølge, hvor den første visningen er fra 1920-tallet og den siste er fra 2010-tallet, så vi anbefaler å få med seg så mange visninger som mulig for å se filmkunstens utvikling!

11.02 Sunrise

25.02 Vampyr (1932)

11.03 Sykkeltyvene (1948)

25.03 Black Orpheus (1959)

08.04 Funeral Parade of Roses (1969)

22.04 Tomorrow I’ll Wake Up and Scald Myself With Tea (1977)

06.05 Wings of Desire (1987)

20.05 La Haine (1995)

03.06 Den brysomme mannen (2006)

17.06 Taxi Teheran (2015)

Følg Vega Filmklubb på Instagram eller Facebook for oppdateringer om program.

-----

På Vega skal unge få være med å skape, bidra, mene og bestemme. Derfor har vi Vega Filmklubb, en kurateringsgruppe for deg som er 16-25 år, og interessert i film og formidling. Vega Filmklubb kuraterer programmet til Vega Filmklubb. Det er gratis å være med.

Vega Ung Film er støttet av Barne- ungdoms- og familiedirektoratet (Bufdir), Oslo kommune og Vega Scene. Norsk Filmklubbforbund er samarbeidspartner. Tilbudet ble utviklet med tilskudd fra Sparebankstiftelsen DnB, og har gjennomført ferieprogram med støtte fra Oslo Kommune.

Logoer Vega Filmklubb